Deputetja e VV-së ia uron fitoren Ferit Idrizit: “Urime dajo”

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ftorja e Ferit Idrizit duket të ketë ardhur nga mbështetja edhe nga partitë tjera.

Ishte pikërisht, Ali Jonuzi i VV-së i cili i dha përkrahje publikisht kandidaturës së Idrizit për të parin e qytetit të Vushtrrisë, shkruan Jepi zë.

Por besohet që edhe anëtarë dhe përkrahës të VV-së i kanë dhënë mbështjeje kandidatit të PDK, kundrejt Xhafer Tahirit.

Deputetja e VV-së, Vasfije Krasniqi, e cila vije nga qyteti i Vushtrrisë, e ka uruar Idrizin përmes një komenti.

“Urime fitorja, dajo Ferit Idrizi”, ka shkruar Krasniqi në foton e publikuar nga kryetari i ri i Vushtrrisë.

Ndërsa, Idrizi e ka falenderuar deputeten duke e quajtur mbesë.

“Faleminderit për urimin mbesa ime, deputete e nderuar Vasfije. Shëndet dhe mirësi në familje”, ka shkruar Idrizi në komentin e deputetes së VV-së/ Jepi zë

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera