Deputeti mitrovicas, Armend Muja, ndryshon stilin

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Nuk janë të rralla rastet kur figurat politike në Kosovë bëjnë ndryshime në pamjen e tyre.


Një ndryshim i tillë është vërejtur sot edhe tek deputeti i VV-së, Armend Muja.

Derisa mori fjalën para deputetëve në seancën që po mbahet në Kuvend, Muja u shfaq më ndryshe nga që jemi mësuar ta shohim gjithmonë, teksa kishte hequr mjekrrën dhe nëse bëjmë një krahasim me paraqitjet e tij të kaluara, duket se ai ka mbjellur edhe flokët.


Kujtojmë se një ndërhyrje të tillë në look-un e tyre muaj më parë e bënë edhe Daut Haradinaj e Dardan Molliqaj.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera