Dalim pamjet nga Spitali, ky është serbi që u plagos nga Policia e Kosovës

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Mediumi serb, Nova raporton se Milan Deleviq, një serb i cili dyshohet se është plagosur nga Policia e Kosovës në rrugën Mitrovicë-Leposaviq, ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Siç raporton ky medium serb, Deleviq është dërguar sot pas pas orës 14:00 me urgjencë në Spitalin e Kraljevës.

Policia e Kosovës tha se sot në orët e hershme të mëngjesit në Bistricë të Leposaviqit ka tentuar ta ndalojë një veturë, por që e cila gjatë lëvizjes ka goditur automjetin e Policisë së Kosovës, duke rrezikuar edhe jetën e zyrtarëve policorë.

Policia tha se për të neutralizuar rrezikun ndaj zyrtarëve të saj policorë, kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit.

Ndërkaq, Zyra e Petar Petkoviqit, ministrit për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka kumtuar se pjesëtarët e Policisë Speciale të Kosovës kanë qëlluar në një automjet në të cilin ndodheshin dy serbë në rrugën Mitrovicë – Leposaviq, afër pikës së kontrollit te ura e Bistricës.

Të shtënat në veturë kanë ndodhur rreth orës 11:30 dhe me atë rast ka mbetur i plagosur Miljan D., ndërsa bashkëudhëtari i tij Dushan S. ka kaluar pa lëndime, pretendon në një deklaratë Petar Petkoviq, transmeton Paparaci.

“Delleviq është goditur në zonën e majtë të kraharorit dhe ka një plagë nga arma e zjarrit me të cilën është transportuar urgjentisht në spitalin e Kralevës”, ka thënë Petkoviq.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera