Cima pak ditë para se të vdiste: Jam në gjendje të rëndë nga COVID, ju lutem respektoni masat

Publikuar më:

Ka ndërruar jetë aktori i njohur kosovar, Rasim Thaçi-Cima.


Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij.

Ai ishte i prekur me koronavirus dhe po trajtohej në repartin intensiv në QKUK.

Para gjashtë ditës, ai kishte shkruajtur një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Tregoi për gjendjen e rëndë në të cilën ishte, duke u lutur që të respektohen masat për parandalimin e koronavirusit.

Shkrimi i plotë nga aktori tashmë i ndjerë Rasim Thaçi-Cima:

Po lajmërohem pas një jave të vështirë!

Një javë më parë ju lajmërova për gjendjen time që ishte duke u përmirësuar , mirpo të nesërmen deri vonë natën mu keqsua gjendja , ku edhe u detyruan që nga klinika infektive të më dërgojnë në repartin intenziv , ku vazhdoj të jem edhe më tej.

Gjendja ime është ende e rëndë , por stabile , jam në përkujdesjen e Doktorrëve dhe infermierëve 24h si unë po ashtu edhe për të gjithë Pacientët e tjerë , ku nuk mungon vullneti dhe shpirti i tyre luftarak , për ne që po përballemi me këtë betejë aspak të lehtë e në luftë sy më sy.

I lutem Zotit , së pari për shëndetin e të gjithë pacientëve e po ashtu edhe të Doktorreve me stafin e tyre që po rrezikojnë për ne , e të dalim faqe bardhë nga kjo situatë.

Po ashtu ju falenderoj nga zemra të gjithë ju që po interesoheni për gjendjen time vazhdimisht , shpresoj herën tjetër të jem edhe në gjendje më të mirë.

Ju lutem respektoni masat sa më shumë.

Me respekt Cima ?

P.s.(Tekstin e shkroi djali Artani)

JU REKOMANDOJMË