Biznesmeni Burim Piraj: Kurrë mos merrni në punë një person që prindi i tij kërkon punë për të

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Biznesmeni Burim Piraj ka bërë sot një status rreth punësimit të personave për të cilët kërkojnë punë prindërit e tyre.

Pronari i “Meka Halal Food” ka treguar raste kur miqt iu kanë lutur për t’i marrë në punë djemt e tyre, përcjell Jepi zë.

Piraj tregon se nuk ka pranuar, dhe herën e parë që pranoi, i punësuari e la punën pas 12 ditësh.

Postimi i plotë:

Kurrë se kam pranuar në punë një individ për të cilin ka ardhur babai i vetë të më lutet ta marr në punë.
Para ca vitesh, një mik shumë i mirë i imi më thirri në telefon dhe më luti ta marr në punë djalin e tij, për ta ruajtur miqësinë me të, e pata shumë të vështirë, po shkurt i thash, më fal se nuk mund ta marr.
Një ditë erdh një mik tjetër, e nuk del nga zyra, ma merr djalin në punë se ma merr. Ia tregova punën pse nuk ia marr, po ai këmbënguli shumë, edhe unë për të bo eksperiment se a kam të drejtë në principin tim të mos i marr në punë ata që prindi del me ju gjet punë, i thash, le të vjen.
12 ditë e ka mbajt punën, pastaj iu paraqit një alergji edhe e la punën.
Përfundim: Kurrë mos e merr në punë, një individ që prindi kërkon punë për të!

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera