Biznesmeni Albert Jashari nga Mitrovica sjell për herë të parë në Kosovë dhe Ballkan brendin më të njohur botëror “Anastasia”

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Brendin e madh amerikan të kozmetikës, “Anastasia Bevery Hills”, tani mund ta gjeni edhe në Kosovë.

Kjo falë biznesmenit Albert Jashari, i cili ka sjell brendin për herë të parë në Kosovë dhe në Ballkan.

Pika e parë është hapur në Prishtinë në Rrugën B, ndërkaq e dyta do të jetë nga shtatori edhe në “Prishtina Mall”.

Deri në fund të vitit, brendi amerikan do të jetë edhe në Mitrovicë, pasi do të hapet në qendrën “Art Mall”. Sipas Jasharit, pas hapjes në “Art Mall”, do të hapen disa pika në katër shtete fqinje.

 

Kujtojmë se Albert Jashari nga Mitrovica është pronar i disa bizneseve në Suedi.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera