Bekim Jashari emëron drejtoreshë të çerdhes gruan me shami që hyri në Guinness

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Dje, kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka thyer paragjykimet dhe emëroi drejtore të çerdhes gruan me mbulesë, Arbnora Fejza-Idrizi, emër tashmë i njohur për ne, ndryshe e njohur si rekorduesja e tri çmimeve Guinness.

Arbnora Fejza-Idrizi, kjo grua e cila na bëri krenarë ne si komunë dhe gjithë vendin në përgjithësi, duke na prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme në sytë e gjithë botës.

Lajmin se është emëruar drejtore e çerdhes e ka bërë të ditur vetë Arbnora në llogarinë e saj në Facebook.

Ky është postimi i potë i Arbnora Fejza-Idrizit:

Te dashur familjar e miq,

Kam kënaqësinë t’iu njoftoj, se me vendim të Kryetarit të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, jam emëruar, Ud. Drejtore të Institucionit para shkollor, “Nëna Zahide”, në Skenderaj.

Drejtim i këtij institucioni që mbanë emrin e heroinës sonë, nënës Zahide është një nder dhe përgjegjësi e jashtëzakonshme për mua dhe unë do të përkushtohem maksimalisht që t’a kryej këtë detyrë në mënyrën më të mirë.

Falënderoj kryetarin, Bekim Jashari për besimin dhe mundësinë që të kontribuoj në edukimin e duhur të fëmijëve tonë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera