Bedri Hamza i 3-ti më i votuari në PDK, mori mbi 24 mijë vota

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Kandidati i PDK-së për deputet, Bedri Hamza, ka fituar votat e nevojshme për t’u bërë deputet në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës.


Madje, Hamza ka dalë një prej njerëzve më të votuar në PDK, shkruan “Jepi zë”.

Sipas listës së publikuar nga KQZ, Hamza është njeriu i tretë më i votuar në PDK, pasi para tij janë vetëm Enver Hoxhaj dhe Uran Ismaili.

Hamza ka arritur të marrë 24 mijë e 33 vota në total, ndërkohë që në Mitrovicë ka marrë mbi 5 mijë vota.

Bedri Hamza tani është deputeti i vetëm i PDK-së nga Mitrovica.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera