Albin Kurtit i vendoset një arkivol para zyrës

Publikuar më:

Albin Kurti vazhdon të kritikohet nga opozita për punën e tij, sidomos tek çështja e taksës.


Para objektit të Qeverisë së Kosovës, Kurtit i është vendosur një arkivol që simbolizon “varrosjen e premtimeve” të tij.

Kjo formë e protestës po bëhet pak minuta para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës e thirrur nga AAK ku do të diskutohet për taksën 100% të vendosur ndaj mallrëave serbe.

Ndryshe, seanca ku po flitet për taksën ka nisur para pak minutash dhe aty po merr pjesë edhe kryeministri Kurti.

JU REKOMANDOJMË