Aktorët e “Kafeneja Jonë” parashikuan COVID-in: E kom kalu virusin, hajde t’i lajmë duart

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Tema e virusit, megjithëse jo për atë për të cilin bota po flet sot, është trajtuar edhe në serialin “Kafeneja Jonë”, qysh në vitin 2009.


Në një nga episodet e këtij seriali, aktorët shihen me maska, derisa flasin edhe për virusin që njëri nga ta e kishte.

Ata kërkojnë që aktorit Fatos Kryeziu, i cili në serial luan rolin e “Kryemadhit” të mos u afrohet dhe largohen për të larë duart.

“Kafeneja jonë” për vite ka qenë një nga serialet më të popullarizuara në Kosovë, derisa disa herë është përmendur rikthimi i tij.

Së fundmi aktorët kanë konfirmuar se ata nuk do të rikthehen me projektin e shumëpëlqyer për publikun.

Shikoni videon:

 

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera