A e keni ditur se komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, është i martuar me këngëtaren e njohur?

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Gjeneralmajor Bashkim Jashari, djali i Rifat Jasharit dhe nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, ka qendruar gjithmonë larg syrit të publikut dhe ekspozimit në media.

Ai nuk ka shumë kohë që është emëruar komandant i FSK-së, ndërsa tani po e njohim vetëm përmes angazhimeve zyrtare në këtë pozitë.

Ai është i martuar me një këngëtare që dikur këndonte hite të njohura. Ajo ka kohë që nuk është aktive në skenën muzikore, por dikur këngët e saj ishin hite.

Një nga hitet e njohura të saj ishte “Dashuro vashë” në vitin 1998, por që nga paslufta ajo nuk është kthyer më në skenë.

Bëhet fjalë për këngëtaren Lirie Istogu, e cila tani është e martuar me Bashkim Jasharin, shkruan Magazina.

Çifti janë martuar që disa vite dhe tani janë prindër të tre fëmijëve.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera