Brenda banesës ku jeton Albin Kurti, e vogël dhe modeste

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Me 66 vota pro, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Republikës së Kosovës.


Kurti jeton me bashkëshorten e tij norvegjeze, Rita K. Augestad-Knudse, dhe vajzën, Lean.

Ndryshe, Kurti njihet si njëri nga lideret që bënë jetë mesatare. Kjo shihet edhe nga fotot brenda banesës së tij në Prishtinë.

Por, përkundër kësaj banese në Prishtinë, kreu i Vetëvendosje, në Agjencinë Kundër Korrupsionit, ka deklaruar pasuri të paluajtshme, banesën e bashkëshortes së tij në Oslo të Norvergjisë, me hapësirë prej 67 metra katrorë në vlerë 400 mijë euro.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera