U raportua i zhdukur: Burri i dehur i bashkohet grupit dhe kërkon veten me orë të tëra

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Një burrë i zhdukur në Turqi, i cili njëkohësisht ishte i  dehur  u bashkua aksidentalisht në grupin e  kërkimit dhe kërkoi veten për orë të tëra para se të kuptonte se ishte objektivi i misionit të shpëtimit.

Sipas raporteve të mediave lokale, Beyhan Mutlu, një burrë 50-vjeçar nga një rajon rural në Turqi, ishte duke pirë me miqtë e tij kur u largua në një pyll dhe pastaj u kthye. Të shqetësuar për të, miqtë e tij më pas lajmëruan autoritetet, të cilët ngritën një mision kërkim-shpëtimi për ta gjetur.

Sipas kanalit turk NTV, kur u morën lajmet për të zhdukurin, përpjekjet për ta gjetur atë u intensifikuan në lagjet aty pranë, me një grup të madh vullnetarësh që iu bashkuan misionit. Ky grup kërkimi po thërriste emrin e Mutlu-s për orë të tëra, kur papritmas një burrë nga brenda grupit foli dhe thuhet se tha: “Kë po kërkojmë? Jam këtu.”

Është e paqartë se si Mutlu e gjeti veten në grupin e tij të kërkimit ose se si miqtë e tij nuk e kuptuan se ai ishte nën hundën e tyre gjatë gjithë kohës. Policia ishte në gjendje të shoqëronte në mënyrë të sigurt Mutlun në shtëpinë e tij.

Kjo nuk është hera e parë që një person i zhdukur i bashkohet misionit të tyre të shpëtimit. Në vitin 2012, një turiste aziatike që u zhduk në Islandë u gjet gjithashtu në grupin e saj të kërkimit pasi thuhet se ajo nuk arriti të njihte përshkrimin e saj.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera