Skandali me koncentratin, Policia shkon në Trepçë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Njësia për Krimet Ekonomike e Policisë së Kosovës ka vizituar sot Minierën e Trepçës, pasi u publikua skandali me koncentratin e xeheve.


Ky njësit ishte lajmëruar në Trepçë për të marrë dokumente për të hetuar këtë rast, shkruan “Jepi zë”.

Për këtë rast ka raportuar edhe KALLXO, të cilët thonë se Policia ka kërkuar dokumente lidhur me këtë çështje.

Duhet theksuar se për këtë skandal u raportua mbrëmë, ku u argumentua se si ishin vjedhur mbi 300 kg në çdo kamion që ishte ngarkuar me koncentrat për t’u eksportuar.

Dëmi që mendohet të jetë shkaktuar kalon qindra mijëra euro për disa kohë, pasi në secilin kamion humbja është mbi 500 dollarë.

Për dyshime të tilla ka folur edhe vetë menaxhmenti aktual, të cilët thonë se kanë kërkuar nga Prokuroria dhe Policia ta zbardhin këtë dyshim që daton prej kohësh.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera