Reagon Qeveria e Kosovës, i del në mbrojtje Izraelit

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar në mbështetje të Izraelit në konfliktin e dhunshëm që po zhvillohet mes tyre dhe organizatës terroriste të Hamasit.


Në reagimin e MPJ’së thuhet se Izraeli ka të drejtën dhe obligimin për t’u mbrojtur kundër raketave të Hamasit.

Kosova ka kërkuar nga palët përmbajtje, ndalje të dhunës dhe kërkim të zgjidhjeve paqësore.

“Si çdo shtet tjetër, Izraeli ka të drejtën dhe obligimin të mbrojtë njerëzit e vet kundër mbi 2000 vjet raketave të drejtuara ndaj civilëve vetëm nga Hamasi, që po i mban civilët palestinezë pengje në luftën e vet. Ne pikëllohemi për të gjithë viktimat. Ne kërkojmë përmbajtje, ndalje të dhunës dhe kërkim të zgjidhjeve paqësore”, shkruan Ministria e Punëve të Jashtme.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera