Policia aksion në Zveçan, i gjejnë serbit në tavanin e shtëpisë dy kallashnikovë dhe municion

Publikuar më:

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy kallashnikovë dhe municion për armatim në shtëpinë e një serbi në Zveçan, mëngjesin e së dielës.

“Sipas detyrës zyrtare është njoftuar prokurori kujdestar, me autorizim të të cilit zyrtarët policorë sipas procedurave të parapara kanë realizuar një operacion të kontrollit të një shtëpie, në tavanin e së cilës janë gjeture dhe konfiskuar dy armë zjarri AK-47, disa karikatorë, një sasi e municionit dhe një elektroshok”, thuhet në njoftimin e PK.

“Policia e Kosovës posedon informacione lidhur me personin e dyshuar mashkull serb të cilit i përket shtëpia e banimit, e i cili dyshohet se gjendet në Serbi”, vijon njoftimi.

Policia shton se ky rast nuk ndërlidhet me zgjedhjet në veri.

JU REKOMANDOJMË