Gjuajtje me armë në tubimin e VV-së

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Në tubimin e Vetëvendosjes në fshatin Gllanasell në komunën e Drenasit, një person është parë teksa po gjuante me armë brenda ambienteve të mbyllura, raporton Gazeta Insajderi.

Në tubimin zgjedhor të Lëvizjes Vetëvendosje në fashatin Gllanasell të Komunës së Drenasit, një qytetar ka gjuajtur me armë në ambientin e mbyllur.

Në këtë tubim prezent ishte edhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli.

Enver Dugolli ushtronte detyrën e zëvendësministrit të Mbrojtjes, por nëpërmjet një letre drejtuar kryeministrit Kurti, ai kishte kërkuar që të lirohet nga të gjitha detyrat dhe përgjegjësitë e përcaktuara nga vendimi paraprak për emërimin e tij, në mënyrë që të bëhej deputet.

Kujtojmë se Fejzi Kiqina është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Drenasit.

 

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera