E dhimbshme: Burrë e grua nga Kosova humbin jetën nga vërshimet në Gjermani

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e vërshimet në Gjermani janë edhe dy kosovarë, burrë e grua.

Viktimat mësohet që janë ng qyteti i Pejës, shkruan Jepi Zë.

Trupi i burrit tashmë është gjetur dhe identifikuar ndërsa ai i gruas është ende në gërmadha.

Nga ato që po konsiderohen si përmbytjet më të këqia në historinë e Gjermanisë, kanë humbur jetën 156 persona deri tash.

Situatë e ngjashme është edhe në shtetet përreth si Zvicra, Belgjika, Austria e Luksemburgu.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera