Albana Rama, tregon se si erdhi deri tek krijimi i kompanisë në Berlin

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

“Në atë periudhë, kom vendos me shku në një “Survival Kamp”, në malet e Amazonës”.


Ajo studioj administrim biznesi në Zürich dhe Londër përpara se të merrte një pozicion drejtues në financa.

Por çfarë zbuloi ajo në malet Amazon në Brazil?

E ngopur nga rutina profesionale, si financiere ajo po kërkonte një rrugë dhe sfidë të re për tu avancuar profesionalisht. Kështu në vitin 2015 erdhi edhe tek fillimi i një aventure të re, pikërisht në malet e Amazones në Brazil.

Në shumë udhëtimet e saj nëpër botë, ajo zbuloi frutin açaí nga malet e Amazon në Brazil dhe menjëherë e themeloi  “The Rainforest Company”, ku prezantoj edhe produktin e parë të këti lloji në botë,  i cili doli në përdorim në vitin 2019.

Rrëfimin e saj të jashtëzakonshëm mund ta ndiqni në llinkun më poshtë:

 

Rrëfim Suksesi” është një emision javor, në të cilin shpalosën rrëfimet frymëzuese të mërgimtarëve prej momentin kur janë larguar nga vendlindja e deri më sot.

Cdo të diel duke filluar  nga ora 18:20, në Kana10

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera