36 vjeçarja kosovare që u bë e suksesshme në biznes, ka hapur kompani të saj në Berlin

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Gratë shqiptare vazhdojnë të jenë shumë të suksesshme në diasporë, njëra ndër to është edhe Albana Rama.


36 vjeçarja e di se çfarë do të thotë të investosh kursimet e tua në të ardhmen tënde.

Lënia e një rruge të suksesshme në karrierë dhe fillimi nga e para kërkon shumë guxim, e këtë e bëri Albana.

Ajo është një tjeter grua e suksesshme, në diasporë e cila na bën të kuptojmë  që guximi dhe vullneti, e mundin çdo barriere.

Rrëfimin e saj të jashtëzakonshëm mund ta ndiqni në llinkun më poshtë:

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera