Zyrtare: VV-ja e mposht PDK-në në veri për 33 vota

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Vetëm 33 vota kanë bërë dallimin në mes të VV-së dhe PDK-së, në garën për vendin e dytë në Komunën e Mitrovicës Veriore.


KQZ-ja ka shpallur rezultatin përfundimtar ku konfirmohet kandidati i Listës Serbe si kryetar i ri me 89.5% të votave apo 7916 vota, shkruan “Jepi zë”.

Mirëpo, gara e vërtetë ishte për vendin e dytë. Për atë luftonin PDK-ja e VV-ja, e ku fituese doli kjo e dyta me 4% duke lënë prapa PDK-në me 3.06%.

Sipas rezultateve, Erden Atiq mori 351 vota, ndërkaq Florent Azemi i PDK-së mori 318 vota.

Kjo shënon edhe një fitore të VV-së pasi, përveç Podujevës, ajo përmbysi rezultatin edhe në veri.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera