Zbulohet lista e plotë: Mësoni nga sa vota morën të gjithë kandidatët e PDK-së në Mitrovicë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Votat e hedhura me 17 tetor pothuajse janë numëruar tashmë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Rezultati përfundimtar pritet të publikohet nesër (e enjte) nga KQZ.

Ndërkohë, është publikuar lista e plotë e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë.

Numrin më të madh të votave e ka marrë Vesa Broja, me 631 vota gjithsej.

Pas Brojës, renditet Shkëlqim Ibrahimi me 528 vota. E treta në listë është Igballe Islami me 513 vota.

Më së paku vota nga kandidatët e PDK-së kanë marrë Rrustem Haxhiu dhe Blerta Hajra, gjithsej nga 73 vota.

Më poshtë gjeni listë e plotë:

 

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera