Zbulohet kush janë 3 personat që rrëmbyen dhe dhunuan një 18 vjeçare në Mitrovicë

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Policia e Kosovës sot raportoi për një rast rrëmbimi e dhunimi që ka ndodhur mbrëmë në Mitrovicë, ku një 18-vjeçare dyshohet se u keqtrajtua për orë të tëra nga Berat Musliu, Hajdin Musliu dhe Gentian Balaj.

Arrestimin e tre të dyshuarve e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka bërë të ditur se njëri nga ta po hetohet edhe për veprën penale ‘Dhunim’.

Sinjali mëson nga burimet e veta se bëhet fjalë për Berat Musliun, i cili dyshohet se në muajin mars e kishte dhunuar 18-vjeçaren, por që rasti nuk ishte denoncuar në Polici.

Njësitet policore kanë kryer bastisje në shtëpinë e Musliut, ku gjatë kontrollit kanë gjetur sasi të substancës së dyshuar narkotike, ndërsa në shtëpitë e Hajdin Musliutdhe Gentian Balajt nuk është gjetur asgjë e dyshimtë.

Me urdhër të prokurorit, tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë dhe të njëjtit do të hetohen për veprat penale ‘Rrëmbim’, përpos Berat Musliut që ngarkohet edhe me veprën penale ‘Dhunim’.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera