Veterani i UÇK-së jeton në gjendje të rëndë në Mitrovicë, bashkëluftëtarët e ndihmojmë për ta ndërtuar shtëpinë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ish-ushtarët e batalionit I të Brigadës 114 “Fehmi Lladrovci” të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë marrë një iniciativë për të mbledhur para, me të cilat do të sigurojnë blerjen e një banese.

Ajo do t’i jepet më pas në pronësi shokut të tyre të luftës, Basri Sylejmanit, i cili atë kohë si 22 vjeçar erdhi nga Bujanoci për t’iu bashkuar ushtrisë.

Që prej atëherë, ish-luftëtari nuk mundi të kthehet në vendlindje për shkak të një urdhër arresti nga shteti serb dhe as nuk mundi të sigurojë një banim të përhershëm në Kosovë.

Tani ai bashkë me familje jeton me qera në një shtëpi në Mitrovicë, në kushte jo edhe aq të mira.

Atë mund ta ndihmoni në xhirollogarinë bankare të organizatorëve: NLB Banka: XK051701003013926984

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera