Vetëm në Spitalin e Mitrovicës janë të shtruar 36 persona me COVID

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Spitali Rajonal i Mitrovicës ka bërë të ditur se sot janë të shtrire 36 pacientë me COVID-19.


Sipas Spitalit, 36 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, pasi janë me oksigjeno-terapi, shkruan “Jepi zë”.

Ndërkohë, konfirmohet se në Spitalin e Mitrovicës janë të shtrirë edhe 5 pacientë që kanë rezultuar negativë me COVID.

Njoftimi i plotë i Spitalit:

Në Spitalin e Përgjithshëm Mitrovicë, bazuar në raportet e datës    30 Prill 2021 janë duke u trajtuar 41 pacientë

36 pacientë janë të konfirmuar me Sars-COV 2 pozitivë

5 pacientë janë  të konfirmuar negativë

*32 pacientë janë në oksigjeno-terapi

* 7  pacientë CPAP

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera