Vetëm 2 raste me COVID në Mitrovicë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Situata me pandeminë vazhdon të jetë e qetë, pasi janë regjistruar vetëm 10 raste në nivel vendi.


Mitrovica ka regjistruar dy raste me COVID gjatë ditës së sotme, shkruan “Jepi zë”.

Më shumë se Mitrovica ka vetëm Prizreni që ka 3 raste, ndërkohë që edhe në Prishtinë janë 2 të infektuar.

Ndërkaq në Gjakovë, Pejë e Drenas janë regjistruar vetëm nga një rast me COVID.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera