Vendos Qeveria: Nga nesër mbyllen kafenetë dhe nis ora policore

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të shtrëngohen masat anti-Covid.


Madje, do të kthehet edhe ora policore nga ora 22:00, shkruan “Jepi zë”.

Siç edhe u raportua ditë më parë, kafenetë do të mbyllen nga nesër deri më 18 prill.

Ndërkohë, lejohet që kafenetë të punojnë “take away” dhe “delivery”.

Vendimi i Qeverisë është publikuar nga mediat, ndërkohë që në orën 15:00 zyrtarizohet me votim në mbledhje.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera