Valon Syla: Me Bedri Hamzën, PDK-ja do ta fitojë Mitrovicën

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Gazetari Valon Syla, ka folur për lidershipin e ri të Partisë Demokratike të Kosovës, me në krye Memli Krasniqi.

Syla pret nga Krasniqi që ta rrisë opozitarizmin e PDK-së karshi Qeverisë Kurti, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndihmojë rritjes së partisë në zgjedhje lokale.

Sipas Sylës, Prizreni dhe Mitrovica e Jugut, janë dy komunat e mëdha që me shumë gjasë Partia Demokratike, mund ta rikthej qeverisjen lokale.

“Me Bedri Hamzën në Mitrovicë dhe me Shaqir Totajn në Prizren, me shumë gjasë këto dy komuna do të qeverisen sërish nga Partia Demokratike e Kosovës”, ka thënë Syla në Pressing.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera