Vajza e Albin Kurtit veshi një fustan gati 500 euro në Francë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka publikuar një fotografi nga Festivali i Filmit në Kanë, bashkë me gruan dhe vajzën e tij. Por veshja e vajzës së tij ka ngjallur reagime.

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi ka publikuar në Facebook një shkrim ku tregon se vajza e kryeministrit Kurti mban të veshur një fustan që kushton 490 euro.

“Pedant, të veshur mirë, me rroba të dizajnuara fiks për shtati për trup të tyre; prapa skena glamoroze e Francës, e festivaleve e prestigjeve. Politikë e kthyer në qejfe personale. Se larg qoftë mos po mendon kryeministri për vendin e tij”, ka shkruar ajo.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka publikuar disa fotografi teksa po qëndron në Francë në festivalin e filmit në Kanë ndërkohë që po kritikohet për mungesën e tij në vend, gjatë kohës kur në komunën e Deçanit dyshohet se janë helmuar nga uji rreth dy mijë qytetarë.

Në llogarinë e tij në Instagram, Kurti ka publikuar fotografi nga çilimi i kuq në shoqërinë e gruas së tij, vajzës dhe ambasadorit Qëndrim Gashi.

Kurti ku ka shkruar për filmin “Pa vend” nga Kosova për të cilin tha se mori duartorkitje të gjata nga publiku në sallën Debssy në Cannes.

“Nga 3.739 filma të metrazhit të shkurtër nga mbarë bota komiteti selektues i Festivalit të Cannes sivjet i ka përzgjedhur 10 sosh. Në mesin e tyre është edhe filmi nga Kosova “Pa vend” i regjisorit Samir Karahoda i cili sot mori duartrokitje të gjata nga publiku këtu në sallën Debussy në Cannes. Ishte kjo premiera botërore e këtij filmi kurse në fillim të muajit gusht ai do të shfaqet në Festivalin DokufestnëPrizren”, ka shkruar Kurti.

Ai tha se mbështetja e qeverisë së Kosovës për filmin tonë do të rritet ndjeshëm për vitet në vijim.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera