Ujësjellësi njofton qytetarët e Mitrovicës se do të mbeten pa ujë të pijes

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ujësjellësi “Mitrovica” ka paralajmëruar qytetarët mitrovicas për mungesën e ujit për ditën e sotme, shkruan Jepi zë

Sipas njoftimit të ujësjellësit do ndalet furnizimi me ujë nga ora 1000 deri 1400, pasi do të ketë punime në rrjet.

Njoftimi i plotë:

Mitrovice – Punime ne Rr. Mbreteresha Teuta

Sot do te zhvillohen punimet ne Rr. Mbreteresha Teuta ne Mitrovice, me çrast do te behet kyçja ne gypin e ri furnizues. Punimet do te fillojne nga ora 10:00 dhe do te zgjasin gjer ne ora 14:00.

Gjat kesaj kohe do te nderpreret perkohesisht furnizimi me uje te pijes, ku pa uje do te mbetet pjesa e rruges nga mishtorja “Demi” gjer tek objekti “Kulla” dhe pjesa mbrapa gjer tek shkolla Abdullah Shabani.

Ju faleminderit per bashkepunimin dhe mirekuptimin tuaj!

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera