“UÇK” shfaqet në veri, Lista Serbe kërkon reagimin e KFOR-it dhe EULEX-it

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Disa ditë më parë në malin e Mokra Gorës, në komunën Zubin Potokut janë bërë disa mbishkrime të Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës.


Këto mbishkrime sipas mediave serbe u bënë në  shtegun e alpinizmit Via Ferrata-Berim, për t’u postuar më pas në rrjetin social Instagram. Më konkretisht fotot u publikuan në profilin e Ideal Bekajt, shkruan Tanjugu serb.

Menjëherë pas kësaj ka reaguar Lista Serbe e cila veprimet e tilla i ka konsideruar si provokim.

“Siç kemi paralajmëruar vazhdimisht, ndërsa i afrohemi ditës së zgjedhjeve, përveç heqjes së të drejtës së votës për serbët nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Prishtinë, presioni ndaj qytetarëve po vjen nga qarqet ekstremiste”, thuhet ndër të tjera në deklaratën e Listës Serbe.

Lista Serbe madje shkon edhe më tej duke ftuar fton KFOR-in, EULEX-in dhe policinë e Kosovës që të reagojnë.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera