U bën 2 muaj nga shembja, e askush nuk po merret me rrugën Mitrovicë-Prishtinë

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Ndonëse kanë kaluar më shumë se dy muaj që nga shembja e njërit segmet rrugor në kyçjen nga autostrada “Ibrahim Rugova” në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë, askush nuk po merret me këtë punë.


Së fundmi, rruga ka marrë këtë pamje dhe rrëshqitjet e dheut kanë shkuar mbi 3 ose 4 metra, shkruan “Jepi zë”.

Zyrtarisht është thënë se shkak i prishjes së kësaj rruge ishte rrëshqitja e dheut nga reshjet e shiut gjatë janarit.

Sidoqoftë, duhet theksuar që prej se ka rrëshqitur kjo rrugë, veturat duhet të shkojnë deri tek rrethi në Mazgit dhe të kthehen, duke bërë kështu mbi 3 km më shumë.

Duhet theksuasr se kjo kyçje nga autostrada në Magjistrale është bërë gjatë Qeverisë Haradinaj.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera