“Trepça” në thumb të hajnave, u vodhën 300 euro kabllo të rrymë në Flotacion

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ndërmarrja “Trepça” është bërë cak i hajnave kohëve të fundit.

“Jepi zë” mëson se janë vjedhur kabllo në Flotacion në vlerë 300 euro.
Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës ku thuhet se rasti është inicuar si vjedhje e rënë.

“Më 20.11.2021 është raportuar rast për vjedhje të kabllove të rrymës në Flotacionin e Trepçës. Rasti është iniciuar si vjedhje e rëndë”, ka thënë Avni Zahiti për “Jepi zë”.

Ndryshe sot persona të panjohur kanë dëmtuar kabllot e energjisë elektrike në terminalin doganor ne Trepçë.

“Jepi zë” ka mësuar nga burime të sigurta brenda “Trepçës” se kabllot janë demtuar ndërsa kanë reaguar punëtorët e Trepçës dhe furnizimi me rrymë është stabilizuar.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera