Trepça hap 180 vende të lira për punë praktike

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Ndërmarrja publike Trepça Sh.A. në Mitrovicë ka shpallur 180 pozita të lira për punë praktike.

Puna praktike do të kryhet në tri grupe ku secili grup do të ketë nga 60 aplikantë, raporton Jepi zë.

Grupi i parë fillon me datën 01.07.2022, i dyti më 01.12.2022 ndërsa grupi i tretë fillon në muajin qershor të vitit tjetër.

Trepça Sh.A do të siguroj nga 100 euro në muaj për punën praktike, transportin dhe ushqimim.

Kështu, pas punës praktike kandidatët do t’i nënshtrohen testit me shkrim për tu pajisur me çertifikatë ose jo.

Të fundit

Lajme të tjera