Temperaturat mbi 30, por Mitrovica e Skënderaj pa ujë – Ujësjellësi tregon kur kthehet furnizimi

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Qyteti i Mitrovicës dhe ai i Skënderajt kanë mbetur pa ujin e pijës që para orës 06:00.

Ani pse temperaturat janë shumë të larta dhe nevoja për ujë është e madhe, uji nuk ka ardhur ende, shkruan “Jepi zë”.

Ujësjellësi “Mitrovica” e ka konfirmuar mungesën e ujit, duke thënë se kjo erdhi si pasojë e mungesës së rrymës në Impiantin në Shipol.

Ata theksojnë se tani rryma ka ardhur, mirëpo merr kohë rikthimi i furnizimit me ujë.

“Si pasoje e nderprerjes se energjise elektrike ne Impiantin per Trajtimin e Ujit te Pijes ne Shipol nga ora 05:45 deri ne 08:00 nuk ka pasur prodhim ne Impiant. Gjate kesaj kohe pa uje ka mbetur Mitrovica dhe Skenderaj. Nga ora 08:00 ka fillu prodhimi dhe se shpejti te gjitha lokacionet do te kene uje te pijes; fillimisht pikat e uleta pastaj me mbushjen e rrjetit edhe ato te larta”, thonë Ujësjellësi.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera