“Të dëgjueshmit” e Faruk Mujkës rehatohen me vende pune: Politolog e jurist, bëhen zyrtar administrate dhe punëtor skene

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Lëvizja Vetëvendosje, me theks të vecantë nënkryetari Faruk Mujka, është kujdesur të rehatojë anëtarët, simpatizantë dhe famijarët në një institucion kulturor, shkruan “Jepi zë”.


Nga pozita me kontrata mbi vepër, dy aktivistë të VV-së janë rehatuar në pozita të përhershme në Teatrin e Mitrovicës “Muharrem Qena. Ata janë dy të dëgjueshëm të nënkryetarit Faruk Mujka.

Gazeta ka siguruar listën e të pranuarve në këtë konkurs, ku rezulton se të rehatuar janë dy “të dëgjueshmit” Arijan Tahiri dhe Faton Deliu.

Sipas dokumentit të siguruar nga “Jepi zë”(të cilin mund ta shihni në linkun e mëposhtëm), Arijan Tahiri është punësuar si zyrtar administrativ, ndërkohë Faton Deliu tani do të jetë i punësuar si punëtor skene.

Gjithë këto punësime, si duket, po kryhen në kohën kur po futet në vitin zgjedhor dhe VV-ja po kalon në një proces të brendshëm elektoral.

Sidoqoftë, këto nuk janë punësimet e vetme që kanë ndodhur nga dega e Albin Kurtit në Mitrovicë. Kohë më parë, “Jepi zë” ka raportuar për disa manipulime në konkurset e Drejtorisë së Arsimit gjatë kohës sa drejtor ishte Egzon Jashari. Këto shkelje sollën disa gjoba për Jasharin, e raportimet sollën edhe shkarkimin.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera