Studimi: Shoferët e Audi priren të jenë njerëz më të mirë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Në vitet e fundit, teza se shoferët janë bërë më të vrazhdë dhe në të njëjtën kohë më agresivë në trafik është bërë e zakonshme.

Raste të shumta nga praktika e mbështesin këtë, dhe disa studime thonë të njëjtën gjë

Mirëpo, një studim i kryer së fundmi me një numër të konsiderueshëm mostrash, tregon se shoferët e Audi priren të jenë më të qetë dhe më të kujdesshëm në trafik, çka i bën ata edhe njerëz më të mirë.

Siç tregon studimi, shoferët e Audi janë më pak të prirur të bëjnë shkelje të rënda në komunikacion.

Kjo nuk vlen për shoferët e BMW të cilët zënë vendin e parë për “brutalitete” në komunikacion.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera