Sot pritet të vendoset për heqje të orës policore

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot do të mbajë një takim virtual kryetarët e komunave të Kosovës.


Takimi virual ka filluar në ora 10:00, e ku do diskutohet për procesin e deritashëm të vaksinimit nëpër komuna, situatën aktuale me COVID, si dhe për masat e reja.

Ky lehtësim i masave pritet të vijë pasi që ka ditë që numri i rasteve me COVID ka shënuar rënie të madhe.

Sot ishte vetëm një person i vdekur, kurse u shënuan vetëm 14 raste të reja me coronavirus.

Kujtojmë se nesër nga ora 18:00 gastronomët e Kosovës do të dalin në protestë në sheshin “Skënderbeu” para objektit të Qeverisë.

Ata vazhdimisht kanë paraqitur kërkesat e tyre për largimin e masave antiCovid, në mënyrë që të mbahen dasmat e festivalet.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera