Sondazh: Mbi 90% e qytetarëve duan që deputetet t’i thonë “PO” tërheqjes së parave nga Trusti

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Sot në Kuvendin e Kosovës pritet të hidhet në votim projektligji për tërheqjen e një pjese të mjeteve të Trustit Pensional të Kosovës, meqë dje është shtyrë seanca për shkak të mungesës së kuorumit.

Në një sondazh të Klan Kosova me pyetjen “A duhet të votojnë deputetët pro tërheqjes së parave nga Trusti?”, votuan rreth tremijë qytetarë dhe rezultati tregon se shumica prej tyre janë pro iniciativës së opozitës.

Nga 2 mijë e 844 vota, pro votimit për tërheqje janë 90.75%, ndërsa kundër votuan 9.25 % të pjesëmarrësve në sondazh.

Të fundit

Lajme të tjera