Skënderaj i Bekim Jasharit zhytet në ujëra të zeza, kanalizimi vërshon qytetin

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Neglizhenca e inspektorëve të Skenderajit po u kushton qytetarëve me vërshim të ujërave të zeza dhe atë qe një vit rresht.

Kjo në foto është rruga “Bajram Aliu”, çon tek stadiumi dhe mjedisi përreth saj është bërë kontaminues, shkruan Jepi Zë.


Si pasojë e shpërthimit të kanalizimit, një pusetë aty është bërë burim, siç duket i pashtershëm, i ujërave të ndotura të cilat po vërshojnë rrugën.

Përpos që rrezikon shëndetin e qytetarëve, era që kutërbon andej është bërë e padurueshme edhe për bizneset që operojnë në atë anë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera