Skandaloze, zbulohen çertifikata false të veteranëve të UÇK-së

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

OVL e UÇK-së në Has ka zbuluar shumë certifikata false të veteranëve të luftës.


Në një postim në Facebook, ata kanë shkruar se kanë hasur në shumë certifikata të cilat nuk kanë Vulën Zyrtare Shtetërore e cila sipas tyre duhett të jetë e domosdoshme mbi nënshkrimin e Gjeneral AGIM ÇEKUT.

Ai tutje ka paralajmëruar se të gjithë ata që kanë certifikatën false, mund të shkëputen nga paga e pensionit të veteranëve së shpejti.


Njoftimi i plotë:

SKANDALOZE

ATY KU VLERA MË SHEJNTË E KOSOVËS.

UÇK_ë

ËSHT PËRBUZÊ ËSHT POSHTËRSU ËSHT SHITUR.

Të nderuar Veteranë të Hasit Shqipëri Kosovë.

OVL UÇK HAS.Ka hasur ne shumë Çertefikata të veteranëve të cilat nuk kanë Vulën Zyrtare Shtetërore e cila duhêt të jet e domosëdoshmë M‘bi Nënshkrimin e Gjeneral AGIM ÇEKUT.

OVL UÇK HAS dhe Kryetari Xhevdet thaqi

I ftonë të gjithë Veteranët e HASIT Të cilëve  ju mungon Vula Zyrtare shtetrore në Çertefikatat e tyre.Po ashtu edhe Vendimi Qeveritarë.

Sepse munden te Shkëputen nga Paga e Pensioni të Veteranit së shpejti.

Duhet të paraqiten tek OVL UÇK HAS

OVL UÇK HAS

12.04.2021

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera