Situatë alarmante: Rrëshqet dheu nga shiu, bllokohet rruga e Frashërit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Shiu i madh që ka rënë ditët e fundit, po shkakton dëme të vazhdueshme në qytetin e Mitrovicës.


Pas përmbytjeve në pjesë të caktuara, shiu ka bërë që të rrëshqet dhe nga Bairi dhe të bllokojë një rrugë, shkruan “Jepi zë”.

Qytetarë të zonës i kanë thënë gazetës se nga dheu është bllokuar totalisht rruga e Frashërit pasi ka rrëshqitur sasi e madhe e dheut.

Ndërkohë, në vend të ngjarjes kanë dalë eskavatorët dhe kamionet për ta hapur rrugën.

Duhet theksuar se probleme të mëdha janë krijuar me rritjen e nivelit në lumin Lushta, e cila po rrezikon banorët afër.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera