Si e kapi VV-ja Trepçën: Kryeshefi që ngriti në pozitë zyrtarin e VV-së, është familjar i kryetarit të degës në Vushtrri

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

 Lëvizja Vetëvendosje duket se ka nisur “ta lëshojë dorën” në punësime, e së fundmi edhe në gradime me karakter nepotist.


Siç raportoi sot “Jepi zë”, zyrtari i VV-së Burim Hajdini u bë drejtor vetëm disa javë pasi u anëtarësua në këtë parti.

Por, historia e “kapjes” së Trepçës nga VV-ja, nuk përfundon këtu. Gjithçka nisi në kohën e Qeverisë Kurti, kur u emërua një bord i përkohshëm që konsiderohej si i afërt me pushtetin. Ata kishin krijuar disa lidhje në kompani, që tani po sjellin frytet.

Rezultati i parë ishte emërimi si u.d i kryeshefit të kompanisë Enes Muzaqin, njeriu që dje ngriti në detyrë zyrtarin e VV-së, Burim Hajdinin.

Enesi rezulton të jetë familjar i afërt me nënkryetarin e Vushtrrisë dhe kryetarin e degës së VV-së në këtë komunë, Besim Muzaqin.

Burime të “Jepi zë” brenda partisë dhe Minierës, kanë thënë se Enesi është familjar shumë i afërt me Besimin, nënkryetarin e Komunës, i cili është njeriu më me ndikim në degën e Vushtrrisë.

Sidoqoftë, vlen të theksohet se gjatë këtyre kohëve, në Minierën Trepça ka vazhduar të shtrihet edhe ndikimi i partive të tjera, si PDK-ja e AAK-ja. Disa të afërt me këto parti kanë marrë pozita të rëndësishme në ndërmarrje.

- Advertisement -

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...

Lajme të tjera