Shteti ia ndal punimet Blerim Devollit, shkeli lejen ndërtimore për Qendër Tregtare

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Biznesmenit nga Peja, Blerim Devollit, nuk janë duke i shkuar punët mirë në sektorin e ndërtimit. Të paktën jo në Prishtinë ku qeveriset nga Shpend Ahmeti, që dikur pinte Cocacola Zero në jahtin e tij në Budva.


Mësohet se inspektorët e Komunës së Prishtinës, kanë ndërmarr masa që të ndërpresin punimet në ndërtimin e qendrës tregtare Central Park, të investitorit “Faico SH.P.K, pronë e Blerim Devollit.

Inspektorët i kanë vendosur mbishkrimin “Vendpunishte e mbyllur” për të ndaluar kështu punimet në këtë objekt, ndonëse me leje ndërtimi.

Raportohet se kompania e Blerim Devollit, nuk iu ka përmbajtur kushteve të lejes ndërtimore.

Faico Sh.P.K ka pasur leje ndërtimore për ndërtimin e kësaj qendre. Leja e ndërtimit mbanë numër 351/02-62433/20, “por kësaj nuk iu është përmbajtur investitori, andaj edhe iu janë ndërprerë përkohësisht punime”, ka thënë për Infokus një zyrtarë i Inspektoratit të komunë së Prishtinës.

Blerim Devolli dhe Ndërmarrja e Re-Amortizatorët ka marrë leje për ndërtimin e objektit afaristë në sipërfaqe prej rreth 27 mijë metra katrorë duke paguar, vetëm për leje ndërtimi, 180 mijë euro.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera