Shtëpi 120 mijë euro, një banesë e dy lokale – drejtori Naser Muja deklaron 12400 euro në bankë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Drejtori për Infrastrukturë dhe Shërbime Publike, Naser Muja, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit, dhe rezulton se ka mjaft pasuri.


Sipas deklarimeve që vetë Muja i ka bërë në AKK, ai ka një shtëpi në vlerë 120 mijë euro, banesë në vlerë 35 mijë euro, si dhe dy lokale me vlerë 45 mijë dhe 30 mijë euro.

Këto pasuri të paluajtshme që arrijnë vlerën e 230 mijë eurove, drejtori Muja i ka deklaruar si të përbashkëta.

Në dokumentin e mbushur nga Muja, ka deklaruar mjaft shumë vetruë, të cilat janë në pronë të Autoshkollës, ku pronar është vetë drejtori.

Muja ka deklaruar se pasuri të përbashkët ka 31070 euro në bankë, nga të cilat 12400 janë në llogarinë e tij. Të tjerat janë në llogarinë e gruas e të fëmijëve, si dhe të autoshkollës.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera