Shoferi i autobusit ku vdiqën 10 mërgimtarë, mund të dënohet me 15 vjet burg

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Shoferi i autobusit të aksidentuar në Slavonski Brod do jetë nën mbikqyrjen e mbikqyrësit të burgut, ka konfirmuar Damir Breziq, zyrtar policor për marrëdhënie me publikun në Administratën e Policisë Brod-Posavina.

Shoferi do merret sot në pyetje dhe do ndiqet penalisht me ligj të shtetit kroat nën dyshimin për veprën “shkaktimi i aksidentit të trafikut në trafikun rrugor”, shkruan Jepi Zë.

E në rast të fajësisë për këtë vepër penale, dënimi maksimal është 15 vjet burgim.

Poashtu është bërë e ditur se pas dorëzimit te mbikqyrësi kujdestar, shoferi i autobusit do dërgohet në Avokaturën e Shtetit për marrjen në pyetje. Zyra e Avokatit të Shtetit do të vendosë për rrjedhën e mëtejshme të procedurave, dmth nëse do të kërkojë kujdestari për shoferin ose lirimin e tij.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera