Shkoza: Dyshohet se diga e liqenit të Ujmanit është hapur për të shkarkuar ngarkesën e ujit të akumuluar

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Janë ngritur dyshime se diga e liqenit të Ujmanit është hapur për të shkarkuar ngarkesën e ujit të akumuluar.

Kështu të paktën ka deklaruar avokati Armend Shkoza, shkruan Jepi zë.

“Po thonë se diga e liqenit të Ujmanit është hapur për të shkarkuar ngarkesën e ujit të akumuluar. Përtej dyshimeve që mund të jenë absurde, mendoj se ishte dashur që të hetohet niveli i këtij shkarkimi”, ka shkruar Shkoza.

Sipas tij, është për t’u habitur se si ka ardhur deri te përmbytja në Mitrovicë, kur hiç më larg se dy vite të fundit ka pasur të rreshura shiu gati dy herë më tepër se sa këtë vit.

“Nëse është derdhur uji nga liqeni qëllimshëm dhe në mënyrë të pakontrolluar përtej përllogaritjeve të rrjedhës që i përshtatet shtratit të lumit, kemi të bëjmë me veprën penale tipike të terrorizmit dhe sabotimit”, ka thënë ai.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera