Shkoi te motra për të pirë kafe dhe nuk u kthye më, vushtrriasi është zhdukur qe 2 javë

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

56-vjeçari Driton Strana nga Vushtrria, është zhdukur që dy javë dhe që nga ajo kohë familja nuk di asgjë për vendndodhjen e tij. Në kërkim të tij është vënë Policia dhe FSK-ja, por ende pa ndonjë rezultat.


Vëllai i tij, Shukriu, tha se Dritoni ditën kur u zhduk kishte shkuar te motra e tij për të pirë kafe dhe të njëjtës i kishte thënë se po kthehet në shtëpi, por më nuk është kthyer.

“Më 9 shkurt, rreth orës pesë e gjysmë ka dal nga shtëpia. Ka pi kafe te motra, i ka thënë po shkon në shtëpi por nuk është kthyer më”, tha ai.

“Që dy javë është zhdukë, nuk e kemi asnjë lajm për të, e kemi kërkuar te të afërmit por nuk është gjetur. Rastin e kemi raportu edhe në polici”, shtoi ai.

Ai tha se Dritoni është i pamartuar dhe me vete s’ka pasur telefon apo dokumentet e identifikimit.

Shtoi se Dritoni ka probleme mendore, por jo të “shkallës së lartë”.

Ai kur ka dalë nga shtëpia ka pasur të veshur një xhaketë ngjyrë kafe, farmerka dhe atlete të kaltërta.

Kushdo që ka informacione për vendodhjen e tij, mund ta kontaktojnë numrin e shkruar në lajmërimin më poshtë.

- Advertisement -

Të fundit

E rëndë: Vetura e shkel për vdekje një 4 vjeçar kosovar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në fshatin Carrallukë të Malishevës, ku ka mbetur i vdekur një 4-vjeçar. Sipas policisë, fëmiiju është dërguar...

LDK-ja merr një shuplakë në Vushtrri, 87% e diasporës votuan për VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila udhëheq me komunën e Vushtrrisë, ka pësuar debakël në zgjedhjet e 14 shkurtit. Përveç që humbi LDK-ja vendin e...

Bedri Hamza i 3-ti më i votuari në PDK, mori mbi 24 mijë vota

Kandidati i PDK-së për deputet, Bedri Hamza, ka fituar votat e nevojshme për t’u bërë deputet në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Madje,...

Motoristi mitrovicas shtyp dy femra në rrugën afër xhamisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në orën 19:09 është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar motoçikletën,...

Lajme të tjera