Shfaqen tri krijesa të mëdha në Liqenin Akumulues, qytetari i xhiron i frikësuar: Bëheshin gati të më sulmonin

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një qytetar mitrovicas kishte dalë sonte në mbrëmje për të ecur buzë Liqenit Akumulues, por ishte frikësuar mjaft shumë.


Kjo pasi kishte parë disa specie të çuditshme të cilave u vezollinin sytë nën ujë, shkruan “Jepi zë”.

Ai thotë se ishin tri të tilla, të cilat silleshin në Liqenin Akumulues dhe afroheshin tek bregu ku po qëndronte qytetari, ku sipas tij bëheshin gati ta sulmonin.

Sipas tij, ato specie kishin madhësi të konsiderueshme sa të një dhelpre dhe notonin afër tij teksa ecte në shtegun e Liqenit. Qytetari beson se janë specie që ai i quan “vidra”.

Për ta shikuar videon, klikoni KËTU

Në termin popullor, këto specie që qytetari pretendon se i pa tek Liqeni, quhet “kelbës” dhe janë të rrezikshëm për shpezët, por jo edhe për njerëzit.

Nga kërkimet në internet, këto gjallesa jetojnë në tokë dhe në ujë, dhe përshtaten mjaft lehtë kudo. Ato kanë madhësi të konsiderueshme.

Duhet theksuar se këto specie shquhen se hanë pula, mirëpo edhe peshq. Dhe, duke ditur se Ibri ka mungesë peshqish, ato po dëmtojnë mjaft shumë kultivimin e peshkut, për çka shpesh janë hedhur lloje të ndryshme në Ibër.

 

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera