Shefi Albin Kurti jeton me qira, Faruk Mujka ka 3 banesa e 1 shtëpi

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Të gjithë i kanë duartrokitur kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, ish-kryeministrit Albin Kurti, kur në një intervistë tha se nuk ka dhe nuk e ka në plan të blejë banesë apo shtëpi.


Ai tha se do të vazhdojë të jetojë me qira në një banesë të vogël, pasi thotë se për bindjet e tij politikanët nuk duhet të jenë të pasur, shkruan Jepi zë.

Por, kështu nuk mendon kryetari i VV-së në Mitrovicë, Faruk Mujka, i cili ka mjaft shumë pasuri të paluajtshme. Në deklarimin që e ka bërë në Agjencionin Kundër Korrupsionit, Mujka del t’i ketë 3 banesa dhe një shtëpi.

Sipas deklarimit, shtëpia është në emër të babait dhe ka vlerë 200 mijë euro, dy banesa në emër të tij me vlerë 55 dhe 30 mijë euro, dhe një banesë në emër të gruas me vlerë 30 mijë euro. Në total, rezulton se ka pasuri të paluajtshme në vlerë 315 mijë euro.

Ndërkaq, Mujka thotë se vozit një Passat të cilin e ka blerë 5 mijë euro, me kredi.

Nënkryetari Faruk Mujka nuk ka deklaruar asnjë para të gatshme në bankë, ndërkohë që thotë se merr pagë vjetore prej 9 mijë e 800 eurosh dhe gruaja 5800 euro në vit.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera